14/11/2017

O Nas

Uczniowski Klub Sportowy ‘’HS’’ Team Kłodzko działa od 4 marca 2015 r. Klub zrzesza dzieci, młodzież, rodziców i sympatyków, których pasją jest pływanie. Dzięki systematycznej pracy na treningach zawodnicy UKS ‘’HS’’ Team Kłodzko prezentują wysoki poziom umiejętności pływackich, czego dowodem są liczne sukcesy. Nasi pływacy reprezentują klub na zawodach sportowych zarówno o szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim.

27 września 2016 r. klub uzyskał licencję Polskiego Związku Pływackiego upoważniającą do uczestnictwa w sporcie kwalifikowanym w dyscyplinie pływanie. Numer licencji: 055/01.

Trenerem głównym zawodników jest Henryk Szydłowski posiadający licencję trenera Polskiego Związku Pływackiego. Numer licencji: TS-000887. Kadrę uzupełniają instruktorzy pływania Radosław Kwaśniewski i Ewelina Decker. Zaangażowanie instruktorów, zawodników oraz rodziców przekłada się na wiele sportowych sukcesów. Treningi odbywają się na Krytej Pływalni w Kłodzku od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych oraz w soboty rano.